FA-20H 27.1200MA10V-C3
DigiKeys varenummer
SER4245TR-ND - Tape & Reel (TR)
SER4245CT-ND - Afskåret tape (CT)
SER4245DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
FA-20H 27.1200MA10V-C3
Beskrivelse
CRYSTAL 27.1200MHZ 18PF SMD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
27.12 MHz ±20ppm Krystaller 18pF 60 Ohms 4-SMD, ingen leder
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FA-20H 27.1200MA10V-C3 Modeller
Kategori
Belastningskapacitans
18pF
Mfr
ESR (ækvivalent seriemodstand)
60 Ohms
Serie
Driftstilstand
Fundamental
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-20°C – 70°C
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Monteringstype
Overflademontering
Type
MHz krystal
Pakke/hus
Frekvens
27.12 MHz
Leverandørs enhedspakning
4-SMD (2,5x2)
Frekvensstabilitet
±10ppm
Størrelse/dimension
0,098" L x 0,079" B (2,50mm x 2,00mm)
Frekvenstolerance
±20ppm
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)