FA-20H 16.0000MF12Z-AC3
DigiKeys varenummer
SER4236TR-ND - Tape & Reel (TR)
SER4236CT-ND - Afskåret tape (CT)
SER4236DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
FA-20H 16.0000MF12Z-AC3
Beskrivelse
CRYSTAL 16.0000MHZ 9PF SMD
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
16 MHz ±10ppm Krystaller 9pF 80 Ohms 4-SMD, ingen leder
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FA-20H 16.0000MF12Z-AC3 Modeller
Kategori
Belastningskapacitans
9pF
Mfr
ESR (ækvivalent seriemodstand)
80 Ohms
Driftstemperatur
-20°C – 75°C
Frekvens
16 MHz
Leverandørs enhedspakning
4-SMD (2,5x2)
Frekvensstabilitet
±12ppm
Størrelse/dimension
0,098" L x 0,079" B (2,50mm x 2,00mm)
Frekvenstolerance
±10ppm
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)