FA-128 40.0000MF20X-K0
DigiKeys varenummer
114-FA-12840.0000MF20X-K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-FA-12840.0000MF20X-K0CT-ND - Afskåret tape (CT)
114-FA-12840.0000MF20X-K0DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
FA-128 40.0000MF20X-K0
Beskrivelse
CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD
Detaljeret beskrivelse
40 MHz ±10ppm Krystaller 10pF 60 Ohms 4-SMD, ingen leder
EDA/CAD-modeller
FA-128 40.0000MF20X-K0 Modeller
Kategori
Belastningskapacitans
10pF
Mfr
ESR (ækvivalent seriemodstand)
60 Ohms
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Frekvens
40 MHz
Leverandørs enhedspakning
4-SMD (2x1,6)
Frekvensstabilitet
±20ppm
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,063" B (2,00mm x 1,60mm)
Frekvenstolerance
±10ppm
Højde - Monteret (maks.)
0,020" (0,50mm)