B72220S0301K551
DigiKeys varenummer
495-6539-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-6539-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
B72220S0301K551
Beskrivelse
VARISTOR 470V 8KA DISC 20MM
Detaljeret beskrivelse
470 V 8 kA Varistor 1 Kredsløb Hulmontering Skive 20mm
Kategori
Varistor-spænding (maks.)
517 V
Strøm - Overstrøm
8 kA
Serie
Energi
173J
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Kapacitans @ frekvens
780 pF @ 1 kHz
Maksimum AC-spænding
300 V
Driftstemperatur
-40°C – 105°C (TA)
Maksimum DC-spænding
385 V
Varistor-spænding (min.)
423 V
Pakke/hus
Skive 20mm
Varistor-spænding (Typ)
470 V