B43644J6107M000
DigiKeys varenummer
495-B43644J6107M000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B43644J6107M000
Beskrivelse
CAP ALUM 100UF 20% 500V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF 500 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 790mOhm @ 100Hz 5000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-25°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
720 mA @ 100 Hz
Impedans
1.13 Ohms
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Spænding - Nominel
500 V
Højde - Monteret (maks.)
1,654" (42,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
790mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C