B43644B2108M002 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
TDK
På lager: 0
Datablad
1000 µF 200 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in - 3 ledere 110mOhm @ 100Hz 5000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
B43644B2108M002
DigiKeys varenummer
B43644B2108M002-ND
Producenter
Producentens varenummer
B43644B2108M002
Beskrivelse
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
2.12 A @ 100 Hz
Impedans
170 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Spænding - Nominel
200 V
Højde - Monteret (maks.)
1,457" (37,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
110mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C