B43640E9227M067 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
TDK
På lager: 640
Datablad
220 µF 400 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 500mOhm @ 100Hz 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
B43640E9227M067
DigiKeys varenummer
495-B43640E9227M067-ND
Producenter
Producentens varenummer
B43640E9227M067
Beskrivelse
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
B43640E9227M067 Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
1.02 A @ 100 Hz
Impedans
760 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Spænding - Nominel
400 V
Højde - Monteret (maks.)
1,457" (37,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
500mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C