B43509E2227M000
DigiKeys varenummer
495-B43509E2227M000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B43509E2227M000
Beskrivelse
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 µF 250 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 370mOhm @ 100Hz 3000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B43509E2227M000 Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
900 mA @ 100 Hz
Varestatus
Aktiv
Impedans
530 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Spænding - Nominel
250 V
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
370mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C