B43509C9337M000
DigiKeys varenummer
495-B43509C9337M000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B43509C9337M000
Beskrivelse
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
330 µF 400 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 260mOhm @ 100Hz 3000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
1.6 A @ 100 Hz
Varestatus
Aktiv
Impedans
380 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spænding - Nominel
400 V
Højde - Monteret (maks.)
1,457" (37,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
260mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C