B43509A2567M000
DigiKeys varenummer
495-B43509A2567M000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B43509A2567M000
Beskrivelse
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
560 µF 200 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 170mOhm @ 100Hz 3000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
1.63 A @ 100 Hz
Varestatus
Aktiv
Impedans
260 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Spænding - Nominel
200 V
Højde - Monteret (maks.)
1,654" (42,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
170mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C