B43504E2277M000
DigiKeys varenummer
495-B43504E2277M000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B43504E2277M000
Beskrivelse
CAP ALUM 270UF 20% 200V SNAP TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
270 µF 200 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 470mOhm @ 100Hz 3000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
930 mA @ 100 Hz
Varestatus
Ikke til nye design
Impedans
570 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Spænding - Nominel
200 V
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
470mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C