B43504B9337M000 | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | 495-6256-ND |
Producenter | |
Producentens varenummer | B43504B9337M000 |
Beskrivelse | CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP TH |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 330 µF 400 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 270mOhm @ 100Hz 3000 timer @ 105°C |
Datablad | Datablad |
Kategori | Driftstemperatur -40°C – 105°C |
Mfr | Polarisering Polar |
Serie | Applikationer |
Emballage Bulk | Rippel strøm @ lav frekvens 1.51 A @ 100 Hz |
Varestatus Ikke til nye design | Impedans 330 mOhms |
Kapacitans | Lederafstand 0,394" (10,00mm) |
Tolerance ±20% | Størrelse/dimension 1,378" diam. (35,00mm) |
Spænding - Nominel 400 V | Højde - Monteret (maks.) 1,457" (37,00mm) |
ESR (ækvivalent seriemodstand) 270mOhm @ 100Hz | Monteringstype |
Levetid @ temp. 3000 timer @ 105°C | Pakke/hus Radial, Dåse - Snap-in |