B41888D4158M000
DigiKeys varenummer
495-B41888D4158M000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B41888D4158M000
Beskrivelse
CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1500 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 41mOhm @ 10kHz 10000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B41888D4158M000 Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Klassificeringer
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
2 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
39 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spænding - Nominel
16 V
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
41mOhm @ 10kHz
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C