B41888C4687M000
DigiKeys varenummer
495-B41888C4687M000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B41888C4687M000
Beskrivelse
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
680 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 64mOhm @ 10kHz 7000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B41888C4687M000 Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Klassificeringer
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
1.24 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
59 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spænding - Nominel
16 V
Højde - Monteret (maks.)
0,669" (17,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
64mOhm @ 10kHz
Monteringstype
Levetid @ temp.
7000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C