B41866C7687M000
DigiKeys varenummer
495-B41866C7687M000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B41866C7687M000
Beskrivelse
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
680 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 110mOhm @ 100kHz 5000 timer @ 125°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B41866C7687M000 Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Klassificeringer
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
1.105 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
104 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spænding - Nominel
35 V
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
110mOhm @ 100kHz
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 125°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C