B41866C7158M000
DigiKeys varenummer
B41866C7158M000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B41866C7158M000
Beskrivelse
CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1500 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 39mOhm @ 100kHz 5000 timer @ 125°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B41866C7158M000 Modeller
Kategori
Mfr
Klassificeringer
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
2.279 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
37 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Spænding - Nominel
35 V
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
39mOhm @ 100kHz
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 125°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C