B41858C6157M000
DigiKeys varenummer
B41858C6157M000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B41858C6157M000
Beskrivelse
CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
150 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 373mOhm @ 10kHz 5000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B41858C6157M000 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
555 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
336 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Højde - Monteret (maks.)
0,531" (13,50mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
373mOhm @ 10kHz
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C