B41252A7159M000
DigiKeys varenummer
495-6174-ND
Producenter
Producentens varenummer
B41252A7159M000
Beskrivelse
CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15000 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 2000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Mfr
Polarisering
Polar
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
4.19 A @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,850" (47,00mm)
Spænding - Nominel
35 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C