B40950A8187M100 | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | B40950A8187M100 |
Beskrivelse | CAP ALUM POLY HYB 180UF 63V SMD |
Producentens standard leveringstid | 19 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 180 µF 63 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 15mOhm 10000 timer @ 105°C |
Datablad | Datablad |
Kategori | Levetid @ temp. 10000 timer @ 105°C |
Producenter TDK | Driftstemperatur -40°C – 105°C |
Serie | Applikationer ICT, industriel |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Funktioner Kraftig vibration |
Varestatus Aktiv | Rippel strøm @ høj frekvens 5.4 A @ 100 kHz |
Type Hybrid | Størrelse/dimension 0,394" diam. (10,00mm) |
Kapacitans 180 µF | Højde - Monteret (maks.) 0,673" (17,10mm) |
Tolerance ±20% | Overflademonterings fladestørrelse 0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm) |
Spænding - Nominel 63 V | Monteringstype Overflademontering |
ESR (ækvivalent seriemodstand) 15mOhm | Pakke/hus Radial, Indkapsling - SMD |