B40910A8107M000
DigiKeys varenummer
495-B40910A8107M000TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B40910A8107M000CT-ND - Afskåret tape (CT)
495-B40910A8107M000DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
B40910A8107M000
Beskrivelse
CAP ALUM POLY HYB 100UF 63V SMD
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF 63 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 22mOhm 4000 timer @ 125°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B40910A8107M000 Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Automotive
Rippel strøm @ høj frekvens
4 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
100 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
22mOhm