B40740B8707M011 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
TDK
På lager: 0
Datablad
700 µF 63 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - Monteringsring - 4 ledere 4,4mOhm 4000 timer @ 125°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
B40740B8707M011
DigiKeys varenummer
495-B40740B8707M011-ND
Producenter
Producentens varenummer
B40740B8707M011
Beskrivelse
HYBRID POLYMER SOLDERING STAR 70
Producentens standard leveringstid
33 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Rippel strøm @ høj frekvens
16.5 A @ 20 kHz
Type
Hybrid
Lederafstand
0,728" (18,50mm)
Kapacitans
700 µF
Størrelse/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,102" (28,00mm)
Spænding - Nominel
63 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
4,4mOhm