B40620A7188M001
DigiKeys varenummer
495-B40620A7188M001-ND
Producenter
Producentens varenummer
B40620A7188M001
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 1.8MF 20% 35V TH
Producentens standard leveringstid
36 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.8 mF 35 V Aluminium – Polymerkondensatorer Aksial, Dåse 3,5mOhm 4000 timer @ 125°C
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
3,5mOhm
Producenter
TDK
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Klassificeringer
AEC-Q200
Varestatus
Aktiv
Applikationer
Automotive
Type
Hybrid
Rippel strøm @ høj frekvens
13.4 A @ 20 kHz
Kapacitans
1.8 mF
Størrelse/dimension
0,630" diam. x 1,181" L (16,00mm x 30,00mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Nominel
35 V