B32676G6126K000
DigiKeys varenummer
495-B32676G6126K000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B32676G6126K000
Beskrivelse
CAP FILM 12UF 10% 630VDC RADIAL
Detaljeret beskrivelse
12 µF Filmkondensatorer 630V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
EDA/CAD-modeller
B32676G6126K000 Modeller
Kategori
Størrelse/dimension
1,673" L x 1,102" B (42,50mm x 28,00mm)
Emballage
Bulk
Højde - Monteret (maks.)
1,673" (42,50mm)
Lederafstand
1,476" (37,50mm)
Tolerance
±10%
Applikationer
DC-link, DC-filtrering
Spændingsklassifikation - DC
630V
Klassificeringer
AEC-Q200
Dielektrisk materiale
Funktioner
Lang levetid
Driftstemperatur
-40°C – 105°C