B32672Z5334J000
DigiKeys varenummer
495-B32672Z5334J000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B32672Z5334J000
Beskrivelse
CAP FILM 0.33UF 5% 520VDC RADIAL
Detaljeret beskrivelse
0.33 µF Filmkondensatorer 277V 520V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
EDA/CAD-modeller
B32672Z5334J000 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,709" L x 0,335" B (18,00mm x 8,50mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,571" (14,50mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
277V
Applikationer
Strømfaktorkorrektion (PFC)
Spændingsklassifikation - DC
520V