B32672P6224K000
DigiKeys varenummer
B32672P6224K000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B32672P6224K000
Beskrivelse
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
Detaljeret beskrivelse
0.22 µF Filmkondensatorer 200V 630V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
EDA/CAD-modeller
B32672P6224K000 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 110°C
Størrelse/dimension
0,709" L x 0,236" B (18,00mm x 6,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,433" (11,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
200V
Applikationer
Strømfaktorkorrektion (PFC)
Spændingsklassifikation - DC
630V