B32672L1622J000
DigiKeys varenummer
495-3211-ND
Producenter
Producentens varenummer
B32672L1622J000
Beskrivelse
CAP FILM 6200PF 5% 1.6KVDC RAD
Detaljeret beskrivelse
6200 pF Filmkondensatorer 600V 1600V (1,6kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
EDA/CAD-modeller
B32672L1622J000 Modeller
Kategori
Dielektrisk materiale
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 110°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,709" L x 0,197" B (18,00mm x 5,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
600V
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Spændingsklassifikation - DC
1600V (1,6kV)