B32529C0474K189
DigiKeys varenummer
495-B32529C0474K189TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B32529C0474K189CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
B32529C0474K189
Beskrivelse
CAP FILM 0.47UF 10% 63VDC RADIAL
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.47 µF Filmkondensatorer 40V 63V Polyester, Polyethylen-terephthalat (PET), Overtrukket med metal - stablet Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B32529C0474K189 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Monteringstype
Hulmontering
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,138" B (7,30mm x 3,50mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
0,315" (8,00mm)
Kapacitans
Terminering
PC-ben
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
40V
Applikationer
Automotive; EMI, RFI-beskyttelse
Spændingsklassifikation - DC
63V