B32522C3154K000 | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | 495-4765-ND |
Producenter | |
Producentens varenummer | B32522C3154K000 |
Beskrivelse | CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC RAD |
Producentens standard leveringstid | 17 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 0.15 µF Filmkondensatorer 160V 250V Polyester, Polyethylen-terephthalat (PET), Overtrukket med metal - stablet Radial |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | B32522C3154K000 Modeller |
Kategori | Dielektrisk materiale |
Mfr | Driftstemperatur -55°C – 125°C |
Serie | Monteringstype Hulmontering |
Emballage Bulk | Pakke/hus |
Varestatus Aktiv | Størrelse/dimension 0,709" L x 0,197" B (18,00mm x 5,00mm) |
Kapacitans | Højde - Monteret (maks.) 0,413" (10,50mm) |
Tolerance ±10% | Terminering PC-ben |
Spændingsklassifikation - AC 160V | Lederafstand 0,591" (15,00mm) |
Spændingsklassifikation - DC 250V | Applikationer Automotive; EMI, RFI-beskyttelse |