EPC2012C
DigiKeys varenummer
917-1084-2-ND - Tape & Reel (TR)
917-1084-1-ND - Afskåret tape (CT)
917-1084-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EPC2012C
Beskrivelse
GANFET N-CH 200V 5A DIE OUTLINE
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 200 V 5A (Ta) Overflademontering Chip
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EPC2012C Modeller
Kategori
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
100mOhm @ 3A, 5V
Mfr
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,5V @ 1mA
Serie
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
1.3 nC @ 5 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (maks.)
+6V, -4V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
140 pF @ 100 V
FET-type
Driftstemperatur
-40°C – 150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
200 V
Leverandørs enhedspakning
Chip
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
5V