VPS600-1048
DigiKeys varenummer
179-VPS600-1048-ND
Producenter
Producentens varenummer
VPS600-1048
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 48V 600W
Producentens standard leveringstid
35 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Åben ramme AC-DC-omformere 1 Output 48V 85 – 264VAC, 120 – 390VDC Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
VPS600-1048 Modeller
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel)
Mfr
Spænding - Isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
93%
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
-40°C – 70°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Type
Åben ramme
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Størrelse/dimension
8,50" L x 5,00" B x 1,61" H (216,0mm x 127,0mm x 41,0mm)
Spænding - Input
85 – 264VAC, 120 – 390VDC
Godkendelsesagentur
CB, CE, cUL, NEMKO, UL
Spænding - Output 1
48V
Standardnummer
Strøm - Output 1
12.5 A