6A-242WP24-030
DigiKeys varenummer
3209-6A-242WP24-030-ND
Producenter
Producentens varenummer
6A-242WP24-030
Beskrivelse
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
24V 24 W AC/DC Ekstern Vægophæng (klasse II) Adaptere Multiblad (medfølger) Indgang
Kategori
Effektforbrug uden belastning
100mW (maks.)
Producenter
ENG ELECTRIC CO., LTD
Polarisering
Positivt center
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Boks
Effektivitet
Niveau VI
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
0°C – 40°C
Anvendelsesregion
International
Udgangsstik
Tøndestik, 2,5mm ID x 5,5mm UD x 9,5mm
Form
Vægophæng (klasse II)
Ledningslængde
60,2" (1,53m)
Inputtype
Multiblad (medfølger)
Indgangsstik
Flere klinger
Spænding - Input
90 – 264VAC
Størrelse/dimension
2,90" L x 1,71" B x 1,39" H (74,0mm x 43,5mm x 35,3mm)
Spænding - Output
24V
Godkendelsesagentur
AS/NZS, BSMI, CB, CCC, CSA, FCC, IEC, RCM, UKCA, UL
Strøm - Output (maks.)
1A
Standardnummer
60950-1; 62368-1
Effekt (Watt)
24 W