637-M62-632-BN2
DigiKeys varenummer
151-637-M62-632-BN2-ND
Producenter
Producentens varenummer
637-M62-632-BN2
Beskrivelse
CONN D-SUB HD PLG 62POS SLDR CUP
Detaljeret beskrivelse
62 position D-Sub, Høj tæthed Stik, Hanben stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
637-M62-632-BN2 Modeller
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Kontaktfinishs tykkelse
30,0µin (0,76µm)
Strømklassificering (AMPS)
5A pr. kontakt
Funktioner
Jordingsindhak, Afskærmet
Driftstemperatur
-55°C – 125°C