637-M44-332-BN1
DigiKeys varenummer
151-637-M44-332-BN1-ND
Producenter
Producentens varenummer
637-M44-332-BN1
Beskrivelse
CONN D-SUB HD PLG 44POS SLDR CUP
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
44 position D-Sub, Høj tæthed Stik, Hanben stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
637-M44-332-BN1 Modeller
Kategori
Terminering
Loddekop
Mfr
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Serie
Kontaktfinish
Guld
Emballage
Bakke
Kontaktfinishs tykkelse
15,0µin (0,38µm)
Varestatus
Aktiv
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
5A pr. kontakt
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Funktioner
Jordingsindhak, Afskærmet
Antal positioner
Farve
Sort
Antal rækker
3
Kontaktform
Bearbejdet
Monteringstype
Dielektrisk materiale
Polyamid (PA9T), Nylon 9T
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
3 (DB, B) høj tæthed
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Kontakttype
Signal
Driftstemperatur
-55°C – 125°C