634-M62-363-WN5
DigiKeys varenummer
151-634-M62-363-WN5-ND
Producenter
Producentens varenummer
634-M62-363-WN5
Detaljeret beskrivelse
62 position D-Sub, Høj tæthed Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
634-M62-363-WN5 Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Kontaktfinishs tykkelse
15,0µin (0,38µm)
Strømklassificering (AMPS)
5A pr. kontakt
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,350" (8,89mm)
Funktioner
Kortlås, monteringsbeslag, afskærmet
Antal positioner
Farve
Hvid
Driftstemperatur
-55°C – 125°C