634-M62-263-BT5
DigiKeys varenummer
151-634-M62-263-BT5-ND
Producenter
Producentens varenummer
634-M62-263-BT5
Detaljeret beskrivelse
62 position D-Sub, Høj tæthed Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
634-M62-263-BT5 Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Fortinnet
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Strømklassificering (AMPS)
5A pr. kontakt
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,350" (8,89mm)
Funktioner
Kortlås, monteringsbeslag, afskærmet
Antal positioner
Farve
Sort
Driftstemperatur
-55°C – 125°C