634-M44-263-BT4
DigiKeys varenummer
151-634-M44-263-BT4-ND
Producenter
Producentens varenummer
634-M44-263-BT4
Beskrivelse
CONN D-SUB HD RCPT 44P R/A SLDR
Detaljeret beskrivelse
44 position D-Sub, Høj tæthed Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
634-M44-263-BT4 Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Fortinnet
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Strømklassificering (AMPS)
5A pr. kontakt
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,350" (8,89mm)
Funktioner
Monteringsbeslag, Afskærmet
Antal positioner
Farve
Sort
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
3 (DB, B) høj tæthed
Driftstemperatur
-55°C – 125°C