633-W15-262-012
633-W15-262-012
633-W15-262-012
DigiKeys varenummer
151-1216-ND
Producenter
Producentens varenummer
633-W15-262-012
Beskrivelse
CONN D-SUB HD PLG 15POS R/A SLDR
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 position D-Sub, Høj tæthed Stik, Hanben stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
633-W15-262-012 Modeller
Kategori
Terminering
Loddemetal
Mfr
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Serie
Kontaktfinish
Guld
Emballage
Bulk
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Varestatus
Aktiv
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Stikforbindelse udformning
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Strømklassificering (AMPS)
3A pr. kontakt
Antal positioner
Forskydningsafstand bagud
0,232" (5,89mm)
Antal rækker
3
Farve
Sort
Monteringstype
Dielektrisk materiale
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfyldt
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
1 (DE, E) høj tæthed
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Kontakttype
Signal
Driftstemperatur
-25°C – 85°C