630W21W1340-3N3
DigiKeys varenummer
151-630W21W1340-3N3-ND
Producenter
Producentens varenummer
630W21W1340-3N3
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
21 (20 + 1 strøm) position D-Sub, Combo Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
630W21W1340-3N3 Modeller
Kontaktfinishs tykkelse
15,0µin (0,38µm)
Emballage
Bakke
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Strømklassificering (AMPS)
5A, 30A
Funktioner
Kortlås, monteringsbeslag, afskærmet
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Antal rækker
2
Farve
Sort
Monteringstype
Dielektrisk materiale
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfyldt
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
3 (DB, B) - 21W1
Kontakttype
Signal og strøm
Driftstemperatur
-55°C – 125°C