630W13W3340-3NB
DigiKeys varenummer
151-630W13W3340-3NB-ND
Producenter
Producentens varenummer
630W13W3340-3NB
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 13POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
13 (10 + 3 strøm) position D-Sub, Combo Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
630W13W3340-3NB Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Kontaktfinishs tykkelse
15,0µin (0,38µm)
Emballage
Bakke
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
5A, 30A
Funktioner
Kortlås, monteringsbeslag, afskærmet
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Farve
Sort
Monteringstype
Dielektrisk materiale
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfyldt
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Kontakttype
Signal og strøm
Driftstemperatur
-55°C – 125°C