630W13W3140-4N2
DigiKeys varenummer
151-630W13W3140-4N2-ND
Producenter
Producentens varenummer
630W13W3140-4N2
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 13POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
13 (10 + 3 strøm) position D-Sub, Combo Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
630W13W3140-4N2 Modeller
Kontaktfinishs tykkelse
5,00µin (0,127µm)
Emballage
Bakke
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Strømklassificering (AMPS)
5A, 40A
Funktioner
Afskærmet
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Antal rækker
2
Farve
Sort
Monteringstype
Dielektrisk materiale
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfyldt
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Kontakttype
Signal og strøm
Driftstemperatur
-55°C – 125°C