630W11W1240-4NB
DigiKeys varenummer
151-630W11W1240-4NB-ND
Producenter
Producentens varenummer
630W11W1240-4NB
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 11POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
11 (10 + 1 strøm) position D-Sub, Combo Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
630W11W1240-4NB Modeller
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Emballage
Bakke
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Strømklassificering (AMPS)
5A, 40A
Funktioner
Kortlås, monteringsbeslag, afskærmet
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Antal rækker
2
Farve
Sort
Monteringstype
Dielektrisk materiale
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfyldt
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
2 (DA, A) - 11C1, 11W1
Kontakttype
Signal og strøm
Driftstemperatur
-55°C – 125°C