630-M50-340-WN4
DigiKeys varenummer
151-630-M50-340-WN4-ND
Producenter
Producentens varenummer
630-M50-340-WN4
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 50POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
50 position D-Sub Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
630-M50-340-WN4 Modeller
Kontaktfinishs tykkelse
15,0µin (0,38µm)
Strømklassificering (AMPS)
5A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Funktioner
Monteringsbeslag, Afskærmet
Antal positioner
Farve
Hvid
Antal rækker
3
Kontaktform
Bearbejdet
Monteringstype
Dielektrisk materiale
Polyamid (PA6T), Nylon 6T
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
5 (DD, D)
Kontakttype
Signal
Driftstemperatur
-55°C – 125°C