630-M37-340-GN3
DigiKeys varenummer
151-630-M37-340-GN3-ND
Producenter
Producentens varenummer
630-M37-340-GN3
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
37 position D-Sub Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
630-M37-340-GN3 Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Kontaktfinishs tykkelse
15,0µin (0,38µm)
Strømklassificering (AMPS)
5A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Funktioner
Kortlås, monteringsbeslag, afskærmet
Antal positioner
Farve
Grøn
Driftstemperatur
-55°C – 125°C