630-M15-240-WN5
DigiKeys varenummer
151-630-M15-240-WN5-ND
Producenter
Producentens varenummer
630-M15-240-WN5
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
15 position D-Sub Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
630-M15-240-WN5 Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Aktiv
Strømklassificering (AMPS)
5A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Funktioner
Monteringsbeslag, Afskærmet
Antal positioner
Farve
Hvid
Antal rækker
2
Kontaktform
Bearbejdet
Monteringstype
Dielektrisk materiale
Polyamid (PA6T), Nylon 6T
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
2 (DA, A)
Kontakttype
Signal
Driftstemperatur
-55°C – 125°C