630-43W2240-2TD
DigiKeys varenummer
151-630-43W2240-2TD-ND
Producenter
Producentens varenummer
630-43W2240-2TD
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 43POS R/A SOLDER
EDA/CAD-modeller
630-43W2240-2TD Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Fortinnet
Strømklassificering (AMPS)
5A, 20A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Funktioner
Kortlås, monteringsbeslag
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Driftstemperatur
-55°C – 125°C