630-43W2240-1N3
DigiKeys varenummer
151-630-43W2240-1N3-ND
Producenter
Producentens varenummer
630-43W2240-1N3
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 43POS R/A SOLDER
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
43 (41 + 2 strøm) position D-Sub, Combo Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
630-43W2240-1N3 Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Mfr
Kontaktfinish
Guld
Serie
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Emballage
Bakke
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Varestatus
Aktiv
Strømklassificering (AMPS)
5A, 10A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Funktioner
Kortlås, monteringsbeslag
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Antal rækker
3
Farve
Sort
Monteringstype
Dielektrisk materiale
Polyestertermoplast
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
5 (DD, D) - 43W2
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Kontakttype
Signal og strøm
Driftstemperatur
-55°C – 125°C