630-36W4640-2N2 | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | 151-630-36W4640-2N2-ND |
Producenter | |
Producentens varenummer | 630-36W4640-2N2 |
Beskrivelse | CONN D-SUB RCPT 36POS R/A SOLDER |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | 630-36W4640-2N2 Modeller |
Kategori | Terminering Loddemetal |
Mfr | Kappemateriale, finish Stål, Forniklet |
Serie | Kontaktfinish Guld |
Emballage Bakke | Kontaktfinishs tykkelse 30,0µin (0,76µm) |
Varestatus Aktiv | Klassifikation for materiales brandfarlighed UL94V-0 |
Stikforbindelse udformning | Strømklassificering (AMPS) 5A, 20A |
Stikforbindelse type Koblingsstik, Hunfatninger | Forskydningsafstand bagud 0,370" (9,40mm) |
Antal positioner | Spændingsklassifikation 125V |
Kontakttype Signal og strøm | Driftstemperatur -55°C – 125°C |