630-36W4240-4T2
DigiKeys varenummer
151-630-36W4240-4T2-ND
Producenter
Producentens varenummer
630-36W4240-4T2
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 36POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
36 (32 + 4 strøm) position D-Sub, Combo Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
630-36W4240-4T2 Modeller
Kategori
Terminering
Loddemetal
Mfr
Kappemateriale, finish
Stål, Fortinnet
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
5A, 40A
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Kontakttype
Signal og strøm
Driftstemperatur
-55°C – 125°C