630-36W4240-4N3
DigiKeys varenummer
151-630-36W4240-4N3-ND
Producenter
Producentens varenummer
630-36W4240-4N3
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 36POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
36 (32 + 4 strøm) position D-Sub, Combo Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
630-36W4240-4N3 Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Aktiv
Strømklassificering (AMPS)
5A, 40A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Funktioner
Kortlås, monteringsbeslag
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Kontakttype
Signal og strøm
Driftstemperatur
-55°C – 125°C