630-27W2640-4TD
DigiKeys varenummer
151-630-27W2640-4TD-ND
Producenter
Producentens varenummer
630-27W2640-4TD
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 27POS R/A SOLDER
EDA/CAD-modeller
630-27W2640-4TD Modeller
Kontaktfinishs tykkelse
30,0µin (0,76µm)
Strømklassificering (AMPS)
5A, 40A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Funktioner
Kortlås, monteringsbeslag
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Driftstemperatur
-55°C – 125°C